Arehucase rummivabrik olevat Euroopa vanimaid. Üks põllumees kasvatavat neile tooraineks öko suhkruroogu Las Vegases, mis asub siinsamas lähedal. Arehucas ise asub Arucase külas.
Hommikul peatus Arucasesse viiv buss täiesti suvas kohas, sest juht nägi, et me tahame peale tulla. Ütles, et tulge ruttu ja et tegelikult on peatus hoopis seal kaugemal. Ma poleks seda elusees ise välja nuputanud, googel juhtis linnaliinide peatusesse. No kas Eestis tuleb selline asi kõne alla, et bussijuht on huvitatud reisijate pealevõtmisest ja veel suvalises kohas.
Nii saime poole tunniga Arucasesse.
Rummivabrikus saavad kuulsused oma nimed, autogrammid ja teksti, mida nad vajalikuks peavad, vaatidele jäädvustada.
Ma olen töötanud totaalselt vales laboris. Igas laboris ei pruugi üldse kohutavalt nõme olla.
Nad pidavat pudeldama iga päev.
Degusteerida anti loomulikult, kuidas muidu turist ostma saada.
Kapten Kiddi nimeline rumm olevat 30 aastat vana. Mida kauem rumm Ameerika tammevaatides seisab, seda mahedama maitseliseks see muutub. Võite arvata, miks kapteni pudel maksab üle 100 euro. Aga neil ei olnud niisugust väikest pudelit, mida saaks lennukisse võtta, nii et oioioi kui kahju. Tuleb hakata nüüd siin saarel käima.
Kapteni joogi kõrval oli 2005 aasta oma õõeehh.
Kapten Kidd olnud šoti piraat, kellele andnud kaapekirja (niisugune dokument, mis lubas röövida teise riigi laevu) Inglise kuningas William III. Keegi varastas selle aga ära, sest millalgi ilmus see välja ja pandi arhiivi. Ilma kuninga kirjata kapten aga hukati.
Arucase kandis oli hoopis rohkem rohelust kui me seni oleme siin näinud.
Kommentaarid
Postita kommentaar