Otse põhisisu juurde

Mahebourg, lennuväljale lähemale



Kui Blue Penny muuseumis soovisin, et oleks saanud pildistada, siis Mahebourgis asuvas muuseumis oli palju autentsem ja huvitavam info ning pildista palju jaksad.

Sain Mauritiuse ja ühtlasi kogu maailma orjandusliku ajaloo kohta infokilde juurde.





Mahebourgi sõitsime seetõttu, et see asub lennuvälja lähedal ja meil läks õhtul taas Turkish Istanbuli poole.

Mahebourg asub saare kagurannikul, siiani olime seigelnud läänepool, edelas ja loodes.

Mahebourgis lootsime, et ehk õnnestub taas tänaval taksot saada. Ei õnnestunud. Viimaks tuli kohalik buss. Elusees poleks oodanud, et mõni buss viib lennujaama, aga küsisn järele ja viiski.





Punaste õitega puu, mis õitseb ainult detsembris ja vilju ei ole, nagu ma aru sain. 

Nii et kas orjandusliku korraga - hiljuti alles, ja ega see traditsioon pole kuhugi kadunud - saar on paradiisisaar, nagu välja reklaamitakse? Vastus sõltub igaühe enda nägemusest ja oleneb, millise nahavärviga ja millisesse maailmajakku oled sündinud. 

Loodus on vulkaanisaartel loomulikult kaunis, kui on juba mäed, palmid ja ookean. Mangod oma aiast on magusast mahlast tilkuvad (kui saad need lindude eest ära krabada). Kohalikud puuviljad on imelised. Need väikesed banaanid ja ananassid! Isegi bataat oli väga hea. Ühe tõin kaasagi. Nii maitsev. Kas läheb kasvama? Kahejalgsete traditsioon on muidugi, et tekitada prügimägesid ja loopida prahti - eriti plastikut - laiali. 

Looduspargis ringi kappavad sebrad. Eksootilised troopilised taimed. Kummalised kalad ja korallid.

Kliima saarel oli minu jaoks täiesti ideaalne: 27-34 kraadi umbes, ja tuuleke ookeanilt. Higi lahmas, kui päike lagipähe paistis, aga sain olla ilma villaste sokkideta, mis oli väga mõnus ja erakordne. Külmetamisevabad nädalad.

Puhkus ei peagi olema rahulik ja ettearvatav. Palju sai ringi traavitud, väga kummalisi asju toimus ja palju kohti jäi ka veel külastamata. India ookean Mauritiuse saare ümber oli ujumiseks üks mõnusamaid ookeane.

Mauritiuse erivärviline rahvamass on omaette vaatamisväärsus. Erinevad kombed, kultuurid ja kultuuritused väikesel maalapil tihedalt kõrvuti. 


Istanbul: kohalik söök on kohati maru hää, aga see kindlasti ei ole minu maa ja kõik need hinnalised kaubad mind ei kõnetanudki.

Istanbuli lennujaamas saab maksta ka eurodes ja dollarites. Kui eurosid tagasi enda ei ole, antakse 1 euro asemel 1 türgi liir ja kui tahad järgmises kohas sellega maksta, siis öeldakse, et ei saa, liiga vähe.

Turkishi pikamaa lennukis oli taas nii vähe ruumi nagu orjalaevas. Väiksemas lennukis sai jalgu rohkem välja sirutada.

Uusi kingi ma ei ostnud. Aega on ka veel sellega.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Armas kaasteeline!

Vahva Sind siin kohata! Mõni sõna minust ja mida siit leida. Mina soovin, et mu elu on reisikirev. Ja ma soovin unistuste asemel plaane. Unistustel pole häda midagi, aga kui need lennupiletiteks vormuvad, hakkab põnevaid asju juhtuma. Reisimine on minu kirg ja sõltuvus ja reisipisiku vastu pole õnneks ühtegi tabletti ega tinktuuri leiutatud. Hirm on põhiline tegur, mis seda pisikut peletab, hirme aga ei tasu liiga tõsiselt võtta. Mõnikord, kui mõtted ja tunded on olnud hallid nagu suurem osa rõivapoe valikut tänasel päeval, on aeg-ajalt õnneks leidunud ikka keegi, kes on öelnud: "Kas tead, et ühe ookeani taga asub maa, mis on nii vahva, et sa peaksid otsekohe sinna minema!" või: "Meie igatahes läheme Viie küla maale, tuled ka?" või: "Nojah, ostame siis sulle need lennupiletid kohe ära." Sellistel hetkedel ma tean, et kui jääksin mingisuguse väljamõeldud põhjuse tõttu maha, kahetseksin seda elu lõpuni. Mulle meeldib pisut metsik loodus, koos loomade ja lind...

Kuhu ma täna õhtuks maandun

Kui juba enne reisi algust nii paljulubavad äpardused aset leiavad, siis tõotab tulla vägev seiklus. See, et ma Helsingi asemel Dublinisse lendan, selgus alles mõned tunnid enne kodu-uksest välja astumist. Finnair oli salaja lennu tühistanud ja jätnud selle kohta igasuguse info saatmata.  Muidugi oleks võinud kodus lilli edasi pildistada, aga 72 tundi kehtiv test oli juba tehtud. Kooliaeg tuli meelde, et teed aga muudkui teste ja siis hoiad hinge kinni, kuna ja kuidas õpetaja seda hinnata suvatseb. Õnneks sain testi arvestatud, aga teist korda seda enam teha ei tahaks.  Teadmiseks ütlen, et praegusel ajal võib juba ka kurku loputada nina surkimise asemel. Teeb sama välja, sest kui hästi läheb, antakse templiga paber kätte ja kui täidad lisaks veel mõned paberid ära just nagu nõuka-ajal, võidki katsetama minna, kas üle võõra riigi läve lastakse. Niisiis, pidime 72 tunni jooksul mingisugusesse sihtpunkti jõudma ja ideaalsel juhul seekord Portugali. Õie leidis õnneks kibekähku uu...

Portugal ja camino

 Lissabonis on ringi trambitud ka ja saabubki aeg camino jaoks. Miks mul caminole vaja minna on, mida ma sinna ära kaotasin?  Sellega, et "kõik käivad", ei saa palverännuteed ära põhjendada. Enamus siiski selliseid radu ei käi. Aga just, et teha midagi, mida kõik teised ei tee, on juba tõele lähemal. Üsna igavavõitu vastus on, et lähen järele uurima, millisest puust või muust materjalist mina tehtud olen.  Astun harjumuspärastest kingadest välja ja vaatlen iseenda unikaalseid jälgi. Leian ennast olevat ilmselgelt liiga vana/noor/kole/ilus/sõbralik/ülbe, et peaksin ööpäevaringselt pingutama kellelegi meeldida või mitte meeldida. Nii et nüüd algab aeg, ruum ja Tee minu enda maitse järele. Teekond hakkas endast märku andma kohe pärast Teele mineku otsuse tegemist. Kasvas välja teadmine, et Algab Minu Oma Rada. Ehk AMOR. Kui ilus. Ja päevad ei olnudki enam igavad. Tegelikult on kõik iseenda jaoks käidud reisid omamoodi caminod. Teekonnad. Palverännuteed. Oma Rajad. Iga reisim...